Hızlı Çıkış Sağım Sistemi

Hızlı Çıkış Sağım Sistemi

Ürün Açıklaması

Otomatik süt sağım sistemleri
küçükbaş süt sağım sistemi: sağım sistemleri hayvanlar için sağlıklı stressiz ve hijyenik koşullarda sağımın gerçekleşmesini sağlar. En iyi sağlıklı üretim ve en kaliteli sütü elde edebilmek için çalışma şartlarının hijyenik olması ve makinaların kaliteli olması ön prensiplerden biridir. Hayvanların sağlığını düşünmek verimli çalışarak maliyetleri kontrol etmek ,dünyadaki bütün süt hayvancılığı yatırımcılarının olmazsa olmazlarıdır. Uzun yıllardır dünyanın her tarafında süt hayvancılığı işletmeleri ,otomatik akıllı çiftliklerden aldığı enerji ile çalışmalarını sürdürmektedirler, ve bizde firmamız olarak akıllı sağım sistemlerini akıllı çiftlik konseplerini hedef alarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
neden süt sağım sistemi:
süt veriminin artırmanın yolu hayvanların bulunduğu ortamda stresi en aza indirmek, hayvanın sağım esnasında en doğru ve güvenilir şekilde yardımcı olmak ve sütün kaliteli ve hijyenik koşullarda üretilmesini sağlamaktır.
15 SAĞIM ÜNİTELİ HIZLI ÇIKIŞLI KOYUN – KEÇİ SAĞIM RAMPASI

Hızlı çıkışlı sağım rampasının en önemli avantajı keçi memeleri sağımcının göz hizasında olduğu için, sağım başlıklarının kolay takılabilmesine imkan vermesidir. Keçiler rampaya girdikçe tek tek kapanan dolaplar sayesinde keçilerin sağım esnasında sabit durması ve sağım başlıklarının kolayca takılabilmesi sağlanır. Sağım bittiğinde elektrikli jalaskalın düğmesine basarak keçilerin önündeki kilitler ve yemlikler yukarıya kaldırılır ve böylece keçilerin hepsinin hızlı bir şekilde sağım rampasından çıkışı sağlanır. Kilitlerin önünde bulunan yemlikler; keçilerin sağım rampasına alıştırılmasına ve yemleme yapılmasına imkan vermektedir. Hızlı çıkışlı Sağım Rampası, uzmanların tavsiye ettiği gibi yemleme esnasında sağım yapılmasına imkan sağladığı için, süt verimini arttırır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Vakum Grubu: 4 KW 5,5 HP 1400 dev/dak 220 V (tercihe göre 380 V) elektrik motoru, 1400 lt/dak kapasiteli 1 adet su devir daimli vakum pompası bulunur. Su devir daimli vakum pompasına yağ koymaya gerek yoktur. Yağlı tip vakum pompaları gibi bakım gerektirmez. Yağlı tip vakum pompalarına göre hem vakum daha yüksektir hem çok daha sessiz çalışır. Aşınma olmadığı için vakum seviyesi yıllarca aynı kalır. İstendiğinde vakum pompasına traktör kuyruk mili aparatı ilave edilerek elektriğin olmadığı yerlerde de sağım yapılabilir.

Vakum Hattı: Vakum hattında kullanılacak 1 ½ şeffaf gıda borusu, bağlantı aparatları ve dirseklere sahip olmalıdır. Sistemde 10 mm vakum saati, 7 Lt vakum dağıtım hava tankı bulunur.

Süt Hattı: Süt hattı, Gıda mevzuatına uygun, 38 x 1,5 mm 304 kalite paslanmaz krom borulardan, kauçuk bağlantı parçaları ve dirseklerden oluşur.

Nabız Hattı: Nabız hattı, 50 x 3,2 mm PVC borudan oluşur. Vakum hattına 15 ünitelik portatif kolay sökülüp takılır pulsatör girişleri monte edilir. 8 adet Pnomatik Pulsatör bulunur.

Süt Toplama Grubu: Süt toplama tankı olarak 1 adet 40 Lt hacminde 304 kalite Krom paslanmaz güğüm bulunur. Tercihe göre Krom Güğüm yerine 250 Lt, 300 Lt, 500 Lt, 750 Lt veya 1000 Lt’lik 304 kalite Paslanmaz Krom Süt Toplama Tankı sisteme ilave edilebilir. Sistemde süt hattına bağlantı parçaları ve süt girişleri ile 20 cm çapında paslanmaz krom temizleme kapağı bulunur. Gıda mevzuatına uygun şeffaf süt hortumları kullanılır.

Sağım Başlıkları: 15 Adet Otomatik keçi sağım başlığı kullanılır. Otomatik keçi sağım başlığının avantajı; keçinin memesinden düştüğünde otomatik olarak vakumu kapattığı için diğer başlıkların düşmesini engellemesidir. Şeffaf üçlü süt hortumları kullanılır.

Koçak Family Güvencesiyle….